Litomyšlské motocyklové závody 1947–1977

V neděli 17. září 2017 v 16 hodin proběhne v muzeu slavnostní zahájení výstavy věnované motocyklovým závodům, které v Litomyšli a jejím blízkém okolí probíhaly v letech 1947–1977. Vedle desítek fotografií, plakátů a programů zde bude ke spatření i několik původních závodních strojů. Malé i velké „závodníky“ jistě zaujme doprovodný program. Návštěvnici výstavy budou moci zhlédnout i krátký film Stanislava Bubeníčka zachycující průběh závodů v roce 1948.

Představení publikace Zdeňka Vandase o litomyšlských motocyklových závodech

  1. září 2017 – Na nedělní vernisáži 17. září bude představena poutavá publikace Zdeňka Vandase o tradici litomyšlských motocyklových závodů, kterou graficky ztvárnil Jiří Lammel. Autorův text je doplněn mapkami s trasami závodů a desítkami fotografií z majetku RML a ze soukromých sbírek.

Spanilá jízda litomyšlského Veterán klubu

  1. září 2017 – Velkým lákadlem pro milovníky starých motocyklů však bude jistě také událost, která se uskuteční dvě hodiny před vernisáží motocyklové výstavy. Ve 14 hodin zahájí členové Veterán klubu Litomyšl spanilou jízdu městem. Pojedou původní závodní tratí, která vedla od věže staré radnice na křižovatku pod hřbitovem, doleva k zámku, Jiráskovou ulicí k poště a doleva k cíli. Poté budou historické stroje zaparkovány v Jiráskově ulici, kde si je bude moci veřejnost prohlédnout.

 

0 comments

Napsat komentář